Річний звіт
12.06.2023
28.05.2023
Звіт керівника закладу Чорноморського ліцею № 3
Виклики 2021-2022 року вплинули не тільки на роботу закладу, вони змінили наше життя та поставили нові завдання. Але тема, над якою працював ліцей є актуальною у будь-який час. В проблемі «Створення умов для успішної адаптації учасників освітнього процесу до вимог часу через взаємовідповідальне співробітництво та партнерство» з’явився новий зміст та нові шляхи вирішення.
I семестр 2021-2022 навчального року розпочався з надії на очне навчання та реалізацію планів співпраці з учнями, але вже кінець серпня приніс посилення епідемії COVID – 19 та нові карантині обмеження, он-line, «жовту зону», «червону зону» та інше. Педагогічні працівники перебудували свої наміри та дії згідно з вимогами часу.
Основним напрямом роботи стало продовження сучасних освітніх технологій, перебудови досвіду вчителів ліцею, міста, держави, технології дистанційного та змішаного навчання.
Новим змістом та емоціями, відповідальністю було наповнення відповідальності вчителя, ліцею та взаємодія всіх учасників освітнього процесу в період війни. Академічна доброчесність стала запорукою виконання патріотичного боргу педагогічного колективу перед дітьми та батьками.
В умовах стресу і тривог, відчаю та волі до перемоги головною метою став факт проведення спілкування та підтримки дітей через уроки, консультації, індивідуальні заняття.
Нові завдання часу вимагали відданого служіння професії і суспільству, допомагаючи пережити страшні часи воєнного стану. Як зберегти психіку дітей? Як самому собі допомогти вижити та підтримати інших?
Праця педагога переплетена з ситуацією у державі, в місті, в кожній родині. Основний висновок – результат дає віддане відношення до виконання своєї праці, чесне та принципове.
Підготовка до уроку в будь – якій формі - відповідальний та творчій вклад в майбутнє і розвиток дитини.
Час вимогливого відношення до кожного вчительського кроку: співпраця з батьками, проектування подальшого навчання з учнями – база забезпечення нашої країни майбутнього.
Педагогічний колектив проявив мудрість та мужність у перші часи та тижні війни, старанно виконував обов’язки, підтримка дітям – головне, що робили всі.
Результати роботи ми проаналізуємо, скорегуємо виконання «Стратегії розвитку ліцею на 2020-2024 н.р». вже осмислені основні результати та напрямки роботи в нових умовах. Основною метою буде виконання принципів академічної доброчесності, продовження втілення «Положень про внутрішню систему забезпечення якості освіти», «Положення про академічну доброчесність».
Особлива увагу буде звернута на направлення роботи на формування патріотизму, національної свідомості. Продовжено спрямування виховної роботи на формування духовно – моральних взаємин між учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення один до одного.
26.05.22
Звіт роботи Боровської Ольги Родіонівни директора загальноосвітньої школи № 3 Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області за 2020-2021 навчальний рік
Основною метою роботи колективу школи було створення та реалізація стратегії закладу. Обговорення та моніторинги, зустрічі та інтерв’ю, вивчення матеріалів та методичних рекомендацій МОН, ММК, Академії безперервної освіти – всі ці інструменти були задіяні в творчій, напруженій роботі всіма учасниками освітнього процесу. Небайдужими були батьки, учні. Поради та пропозиції, оцінки та зауваження надали можливість створити через різні форми колективний документ, який ми втілювали в цьому навчальному році. Стан суспільства, нові виклики часу, відношення до школи, вчителя, навчання в цілому турбує сьогодні всіх – а де ж вихід? Як зробити урок ефективним і цікавим, працю – результативною, висновки необхідними? Сучасні тенденції розвитку технологій, навколишнє середовище впливає на наше життя, дітей та їх родини. Чи варто навчатися? Які перспективи? Яке майбутнє наших учнів, кому потрібні знання?
Ми не можемо не задавати собі ці питання, бо наша праця педагога пов’язана та переплетена з тенденціями розвитку родини, міста, держави та світу. Тому ми другий рік працюємо над темою : «Формування мотивуючого розвивального освітнього середовища закладу». Я не зупиняюсь на цілях Стратегії, бо основна мета її для всіх полягає в забезпеченні якості освіти шляхом використання сучасного освітнього середовища. Ми з вами разом прийняли рішення, намітили кроки реалізації мети, маючи на увазі необхідність використання шляхів розвитку саме нашого середовища. Тому працюємо над поєднанням традицій та інновацій, створюємо свої законодавчі документи, шукаємо взаєморозуміння з дітьми, батьками, суспільством.
Затверджена «Стратегія значення якості освітнього закладу на 2020-2024 навчальні роки», «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ЗОШ №3», «Положення про академічну доброчесність».
На теперішньому етапі реалізації Стратегії ми зрозуміли необхідність працювати над інноваційним розвитком.
Технологізація освітнього середовища, а саме:
- Ефективні інструменти реалізації Договору про співпрацю.
- Формування мобільності вчителя через використання ефективних педагогічних технологій.
- Формування інформаційної компетентності педагогів закладу.
- Ефективне використання електронної документації закладу педагогами на платформі «Класна оцінка»
- Модернізація навчальних приміщень та територій закладу освіти як засіб підвищення якості освітнього та управлінської освітньої діяльності.
- Інтегроване навчання.
- Розбудова системи внутрішнього моніторингу якості освіти та управлінської діяльності.
- Виховання на засадах патріотизму та загальнолюдських цінностей.
В 2019-2020 навчальному році основою відносин та співпраці стало підписання «Договору про співпрацю» Нажаль, карантин та дистанційне навчання не дозволили нам використовувати в повній мірі можливості 4 етапу втілення в життя важливого документу, який пройшов шлях від фасилітації до підписаного договору.
Соціально - психологічний аспект супроводу становлення відносин між учасниками освітнього процесу розміщений на сайті школи, де відкрито та неупереджено психолог Іванова Алла Федорівна проводить онлайн семінари для вчителів «Робота з батьками», «Від протистояння до співпраці». Акцентуємо увагу на соціальну підтримку від дискримінації та різних форм насильства. Особливу роль відіграє психологічно – педагогічний супровід учасників освітнього процесу, тренінги, заходи з формування правової культури.
Анкетування батьків виявило проблеми над якими будемо працювати, враховуючи думки.
Дуже ретельно розглядаємо результати анкет учнів. Здавалось нам, що роботи з роз’ясненням прав та обов’язків, особливості стосунків під час спілкування зрозумілі дітям. Але анкети свідчать про необхідність ще раз наголосити на визначенні поняття «булінг», вимоги згідно «Договору про співпрацю».
Турбують нас показники якості академічних знань. В порівнянні з висновками 2019-2020 навчального року показник якості зменшився на 6% (48,8 – 42,1). Зрозуміло, що дистанційне навчання зробило поліпшення якості навесні 2020 року, бо кінець року припав на підсумки року. Зрозуміло, що була можливість скласти результати, користуючись всіма джерелами, допомогою батьків, тощо. Зараз навпаки. Карантин та очне навчання поставили учнів у необхідність самостійно складати контрольні роботи, робити зусилля над собою, щоб отримати оцінку.
Процес повернення до класу був пов’язаний з прикладанням надзусиль після безтурботного дистанційного навчання в порівнянні з уроком в школі.
На наш погляд, ефективність навчання за ці 1,5 роки знизилась, треба повернути дітей до праці.
Тому меті нашої роботи – «Формування мотивуючого розвивально- освітнього середовища» було приділено увагу протягом цього року.
Методична робота здійснювалася за наступники напрямами:
- Освітній напрямок
- Управлінський напрямок
- Соціально – психологічний напрямок
- Матеріально – технічний напрямок
Помісячне планування кожного напрямку дозволило координувати зусилля в складних умовах зовнішнього навчання.
Тенденції суспільства обумовили найважливіший освітній напрямок зробити як технологізацію процесу:
- Формування професійної мобільності вчителя через запровадження ефективних технологій (педради, наради, робота МО, локації та п.);
- Формування інформаційної компетентності педагогів (освоєння технологій дистанційного навчання);
- Ефективне використання електронної документації на платформі «Класна оцінка»;
- Модернізація учбових приміщень як засіб підвищення якості освітньої діяльності на основі SWOT аналізу та моніторингу всіх сфер діяльності.
Вчителі школи успішно працювали в локаціях:
- Професійна мобільність ;
- Інформаційна компетентність;
- Інтегроване навчання (природничий курс Гордієнко Л.А.).
Підвищення кваліфікації та формування мобільного вчителя стало зрозуміло під час атестації, розвитком якої стало підтвердження категорії – 6 чол., підвищення – 3 чол. Але парадом досягнень є фестиваль відкритих уроків «Змішане навчання», де колеги продемонстрували компетентності, необхідні для сучасного уроку: в різних формах , різними шляхами вони йшли до учнів.
За цей рік підвищили кваліфікацію згідно з графіком за видами: формальним, неформальним, інформальним.
Підвищення кваліфікації педагогічними працівниками
У 2019/2020 н.р. У 2020/2021 н.р.
Формальна – 3 Формальна – 2
Неформальна – 42 Неформальна – 44
Інформальна – 162 Інформальна – 189
Дуже важливими були результати анкетування колег, які підтвердили, що в закладі освіти створені умови для підвищення кваліфікації, майже 90 відповіли так, 10 – майже так.
Атмосфера пошуку ефективних ідей, взаємодії, толерантного відношення до вчителя – запорука успіху.
Управлінський напрям – це дії адміністрації по створенню атмосфери успіху та творчого пошуку.
Протягом року моніторинг пронизує події та клімат в школі. В складних умовах працювали всі. Особливо було важким подолання бар’єру виходу в санітарний режим роботи. Чималих зусиль докладали всі вчителі, початкова школа була авангарді співпраці з учнями та батьками.
Ще не всі резерви були задіяні, але ми спостерігали роботу над новими технологіями з перших кроків до впевненості та натхнення вчителів та учнів.
Зусилля і час були направлені на роботу з батьками через електронні журнали і щоденники. Клопітлива і непомірна робота займала час, іноді спілкування приходилося унормовувати. Проблемою дистанційного навчання досі залишається відсутність електронних засобів у дітей, особливо під час карантину. З допомогою місцевої влади діти, соціально не захищенні, отримали в подарунок планшети. Педагогічний колектив працює над проблемою ефектного зв’язку з батьками.
Матеріально – технічний напрям дозволяє приділяти увагу модернізації навчальних приміщень та території закладу. Результати анкетування нам сигналізують: - що перешкоджає вашому прогресуванню та розвитку? – опір з боку керівництва – 0; - недостатня матеріально – технічна база – 50%. Батьки оцінюють облаштування території: 76% -задовільно, 34% відмінно, але ми знаємо що створення умов для освітньої діяльності завдання дуже важливе.
В цьому році вдалося встановити систему пожежної безпеки (більше 800 тис.грн.), створити безпечні умови на центральному вході, відремонтувати ганок, підтримувати інженерні мережі та комплектації, але ж треба реконструювати 1,2,3 поверхи (рекреації), майстерню, шкільний двір, створити ігрові майданчики для учнів початкової школи, зелені класи, встановити протисонячний водостійкий навіс.
Колектив школи зараз у пошуку, головне – створити для кожної
дитини умови для розвитку індивідуальної траєкторії. Над мета – зробити школу натхнення, де можуть комфортно і впевнено рухатися до успіху всі учасники освітнього процесу. Саме педагогіка дає можливість у багатоманітному світі ідей, знань, компетенцій, інструментів, технологій творити чудо на кожному уроці.
Відповідно до ст.38(п.4) Закону України "Про загальну середню освіту",
Наказу МОН України №178 від 23.03.05 та листа відділу освіти Чорноморської міської ради №01-11/514 від 03.06.2020 р., в ЗОШ №3 відбудеться звіт директора школи, Боровської О.Р., за підсумками 2019/2020 навчального року.
В умовах дотримання протиепідемічних заходів, звіт відбудеться за наступним
планом:
1. Попередні консультації . ( 28.05-03.06.2020р.)
2.Перший етап.
Зустріч з представниками педколективу. (12.06.2020р. о 1200)
3. Другий етап.
Зустріч з представниками учнівського самоуправління "Шторм".( 18.06.2020р. о 1200)
4. Третій етап.
Зустріч з представниками батьківської ради школи. (18.06.2020р. о 1800).
Звіт роботи директора
Чорноморської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3
Чорноморської міської ради Одеської області
Боровської О.Р.
за 2019 – 2020 навчальний рік
Головною метою освітньої діяльності закладу освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства.
Кожен заклад має свої особливості, свою історію – а нашій школі майже 50 років - свої традиції. Впливає на розвиток школи стан зовнішнього середовища - в державі, місті, родині.
Тому діяльність педагогічного колективу школи у 2019–2020 навчальному році було спрямовано на вирішення проблеми «Створення умов для успішної адаптації учасників освітнього процесу до вимог часу через взаємовідповідальне співробітництво та партнерство».
На жаль, в колективі батьків та вчителів накопичились суперечки, які не дали можливості об’єднати зусилля у загальних справах результативно.
Навчально – виховне середовище мало складнощі у вигляді дрібних конфліктів, а іноді й палаючих на усе місто через дуже незначні причини за участю депутатів, суспільних організацій, батьківської ради тощо.
Відсутність розуміння та контакту призводили до недооцінювання ролі кожного з учасників процесу освіти та виховання.
Виникла необхідність у регулюванні прав та обов’язків, розмежування простору для виконання своїх повноважень, розбудови комфортного освітнього середовища.
Оскільки необхідно було об’єднати у вирішенні загальних проблем дуже неординарну, цікаву, небайдужу спільноту батьків та дітей, ми почали роботу над «Договором про співпрацю та партнерство» (Текст надається повністю).
ДОГОВІР
про співпрацю та партнерство
м. Чорноморськ «31» січня 2019 р.
Чорноморська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа № 3, в особі директора Боровської Ольги Родіонівни, яка діє на підставі Закону України «Про освіту», Статуту школи та Правил внутрішнього розпорядку школи й делегує класним керівникам як суб’єктам педагогічної діяльності, повноваження підписання цього договору з однієї сторони, батьки (законні представники) здобувачів освіти (учнів) ____________________________________________________________________________
(П.І.Б.)
у подальшому «Батьки»,
та здобувач освіти (учень)______________________________________________________________________
(П.І.Б.)
з іншої сторони, уклали цей договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1 Цим договором сторони регулюють відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, визначають свої взаємні права та обов’язки у забезпеченні реалізації цього права.
2. Обов’язки закладу освіти
2.1 Школа здійснює навчальний процес на принципах поваги та партнерства, самостійно, у межах чинного законодавства України, Статуту школи, наказів та розпоряджень Відділу освіти та за річним планом роботи, який затверджується педагогічною радою школи.
Статут школи є головним правовим актом у системі нормативного регулювання на рівні школи.
2.2. Школа зобов’язана:
· Ознайомити батьків (осіб, що їх замінюють) при вступі до школи зі Статутом школи, іншими документами, що стосуються організації навчально-освітнього процесу (у т.ч. з правилами внутрішнього розпорядку та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують відносини між батьками та школою);
· Забезпечити державний стандарт у викладанні навчальних дисциплін, змістовність і якість освіти;
· Забезпечити навчальний процес кваліфікованими педагогічними кадрами;
· Нести відповідальність за життя, безпеку, здоров’я та дотримання прав і свобод учня під час навчально-виховного процесу;
· Забезпечити створення умов задля отримання здобувачами освіти (учнями) повної загальної середньої освіти, у т.ч. і профільної;
· Видати документи (у разі виконання Інструкції щодо закінчення навчання) про отримання базової та повної загальної середньої освіти;
· Надати учням право безоплатного користування аудиторіями, бібліотекою та читальною та спортивною залами та приміщеннями, які можливо використовувати для проведення позакласних виховних заходів;
· Забезпечити умови щодо організації харчування здобувачів освіти (учнів);
- Забезпечити вільний доступ до нормативно-правової бази, розкладу занять, заходів через офіційний сайт школи;
· Виконувати інші зобов’язання, передбачені Статутом школи та чинним законодавством України;
- Дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов цього Договору.
3. Педагогічний колектив має право:
· Самостійно розробляти робочий навчальний план, річний календарний план роботи школи, робочу освітню програму та розклад уроків, графіки роботи гуртків та спортивних секцій, упроваджувати авторські навчальні програми, проекти, освітні методики й технології, методи і засоби, насамперед методики компетентнісного навчання;
· На академічну свободу, дотримуючись свободи викладання, свободи від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
- Залучати заради здійснення своєї статутної діяльності додаткові джерела фінансових та матеріальних засобів (благодійні внески фізичних та юридичних осіб);
· Мати захист під час навчального процесу у разі виявлення факту образ та зневаги, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, захист професійної честі та гідності, а також інших дій, що завдають шкоди здоров’ю, репутації та професійній діяльності;
- Бути заохоченим грамотами, подяками, преміями за сумлінну та результативну працю.
4. Права та обов’язки батьків (законних представників)
4.1 Батьки (законні представники) мають право:
- Захищати, відповідно до чинного законодавства, права та законні інтереси здобувачів освіти (учнів), звертатися до школи та органів управління освітою з питань навчально-виховного процесу, обирати освітню програму, вид і форму здобуття учнями відповідної освіти, що пропонує школа на підставі законодавства, та за можливостями школи;
- Завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у школі чи за її межами педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти, надавати згоду на участь здобувачів освіти (учнів) у них;
· Отримувати відомості про досягнення у навчанні своїх дітей-учнів(-я);
· Брати участь у підготовці та проведенні заходів, передбачених річним планом роботи школи та відділу освіти;
· Бути обраним до Ради школи, брати участь в обговоренні та прийнятті рішень щодо навчально-виховного процесу;
- Надавати добровільну фінансову та іншу допомогу школі з метою її розвитку чи покриття нагальних потреб через батьківську раду школи;
- Отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання учнів (законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.
4.2 Батьки (законні представники) зобов’язані:
· Ознайомитися зі Статутом школи, правилами внутрішнього розпорядку та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують відносини між батьками та школою);
- Своєчасно надати всі необхідні документи, передбачені нормативно-правовими актами, Статутом школи та вимогами відділу освіти за чинним законодавством України при вступі учня до школи та під час навчання;
· Виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів усіх учасників освітнього процесу, виховувати повагу до законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, довкілля; дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку його здібностей, формувати навички здорового способу життя;
- Сприяти виконанню здобувачем освіти (учнем) освітньої програми та досягненню передбачених програмою результатів навчання;
· Своєчасно інформувати класного керівника або соціального педагога школи про причини відсутності здобувача освіти (учня) у школі під час навчального процесу;
· Негайно інформувати класного керівника про зміну адреси та номерів контактних телефонів;
· Відшкодовувати збитки, завдані здобувачем освіти (учнем) майну школи своєчасно та у повному обсязі;
· Створити здобувачу освіти (учню) вдома необхідні умови життя, розвитку, відпочинку, сприяти та контролювати виконання ним навчальних завдань;
· Систематично перевіряти щоденник здобувача освіти, як засіб зворотного зв’язку зі школою;
· Надавати здобувачу освіти допомогу у здійсненні ним своїх прав та обов’язків у школі, не застосовувати методів насилля, які принижують особистість учнів та вчителів;
· Підтримувати постійний зв’язок з педагогами, обов’язково відвідувати батьківські збори, контролювати навчання та поведінку своєї дитини, відвідувати школу за запрошенням для бесід з питань навчання та виховання здобувача освіти (учня), за необхідності інформувати про роботу з власною дитиною;
· Забезпечити відвідування учнем школи за навчальним розкладом шкільних заходів, передбачених документами, що регламентують навчальну, виховну та трудову діяльність школи;
· Виконувати рішення Ради школи;
- Дотримуватися установчих документів, Правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов даного Договору.
5. Права та обов’язки здобувачів освіти (учнів)
5.1 Здобувач освіти має право:
- Отримувати якісні освітні послуги, справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання, з урахуванням результатів щорічного рейтингу ділової активності;
- Отримувати під час навчального процесу захист його власної честі та гідності від будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю;
· Відвідувати шкільні факультативи, додаткові заняття, гуртки та спортивні секції;
- Отримувати консультації шкільної соціально-психологічної служби (соціального педагога, психолога);
· Брати участь у спортивних та виховних заходах, що забезпечують свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;
- Користуватись бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою школи та послугами її структурних підрозділів у порядку, встановленому школою відповідно до умов чинного законодавства;
- Мати доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в навчальному процесі та науковій діяльності;
· Отримувати спеціальні (іменні) стипендії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
· Бути обраним до органів учнівського самоврядування, брати участь у прийнятті рішень щодо роботи школи.
5.2 Здобувач освіти зобов’язаний:
- Виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану, за його наявності) та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
· Відвідувати уроки за навчальним розкладом;
· Виконувати завдання щодо підготовки до навчальних занять;
· Дотримуватись дисципліни, загальних норм поведінки, а саме: поважно ставитись до вчителів, адміністрації, технічного персоналу школи та інших учнів, поважаючи гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників навчального процесу; дотримуватись етичних норм та доброчесності;
· Відповідально ставитись до шкільного майна;
· Вести щоденник, надавати його вчителю на уроці, черговому адміністратору, а також на перевірку класному керівнику;
· Відповідально ставитись до участі в позакласних та загальношкільних заходах, у чергуванні по школі й класі;
· Дотримуватись заходів протипожежної безпеки;
- Не створювати умов, небезпечних та шкідливих для життя й здоров’я оточуючих, відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я та довкілля;
· Не вживати наркотичні речовини, спиртні напої та тютюнові вироби (електронні засоби для паління);
- Дотримуватися Статуту школи, Правил внутрішнього розпорядку школи, а також умов цього Договору.
6. Відповідальність сторін
6.1 У разі порушення однією із сторін Договору його умов, інша сторона має право:
- Вирішити питання у будь-який спосіб, передбачений чинним законодавством України;
- Звернутись до відповідних адміністративних органів – відділ освіти, Служба у справах дітей, ювенальна превенція;
- Звернутись до суду.
7. Строк дії договору та інші умови
- Договір набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний рік, якщо жодна із Сторін у письмовому вигляді не заявить про намір на його розірвання.
7.2. Доповнення та зміни до договору вносяться на підставі угоди, що підписується сторонами Договору та затверджується рішенням Ради школи;
7.3. Договір складено в трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторін. Примірник школи зберігається в особовій справі здобувача освіти (учня).
8. Адреси та реквізити сторін:
1.Школа: адреса: вул. Паркова, 10, м. Чорноморськ, Одеської області
2.Батьки (законні представники):_________________________________________________________________________________________________________________________________
Домашня адреса:__________________________________________________________________
Контактні телефони ____________________________
Паспорт серія _______№________________
виданий ____________________________________
(батько)
Паспорт серія _______№________________
виданий ____________________________________
(мати)
1. Класний керівник _____ класу ____________________________ ________________
(підпис)
2. Батьки (законні представники)____________________________ ________________
(підпис)
____________________________ ________________
(підпис)
3. Учень _____ класу ____________________________ _______________
(підпис)
Для цього були проведені:
- зустрічі;
- підготовка (юридичний супровід);
- 2 зустрічі з батьками усієї школи (договір про наміри співробітництва та обговорення тексту) по паралелям;
- педагогічна рада (засідання з обговоренням);
- зустрічі в класних колективах;
- акт підписання представниками адміністрації від педколективу, батьків та здобувачів освіти.
Результат - прийнято одноголосно.
На нас чекає продовження роботи: виконання положень, знайомство нових членів колективу, підписання Договору з кожним здобувачем освіти.
У наступному році колектив школи буде працювати над поглибленням правової культури, формуючи взаємоповагу, довіру, співробітництво в освітньому середовищі школи та за її межами.
Основою результативної роботи школи є ефективна педагогічна діяльність колективу.
Система професійного росту розбудована на підвищенні кваліфікації вчителя та мотивації до мобільності у роботі.
Методична робота педагогічного колективу школи в 2019/2020н.р. спрямована на вирішення науково-методичної проблеми школи, що випливає з науково-методичної проблеми міста:
«Створення умов для успішної адаптації учасників освітнього процесу до вимог часу через взаємовідповідальне співробітництво та партнерство».
Методичну роботу в навчальному році було спрямовано на реалізацію наступних пріоритетних напрямів:
- Реалізацію принципів творчої співпраці учасників освітнього процесу;
- Удосконалення системи управління шляхом делегування повноважень громадським структурам (радам закладу, піклувальним, батьківським, учнівським радам, тощо) в умовах децентралізації та розвиток соціального партнерства;
- Формування ключових компетентностей учасників освітнього процесу;
- Запровадження ефективного моніторингу якості освітньої діяльності;
- Впровадження інноваційних технологій в освітній процес;
- Розвиток профільності старшої школи;
- Самоосвітня діяльність учасників освітнього процесу;
- Соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу
З метою реалізації пріоритетних напрямів, методична служба школи виконувала протягом року наступні завдання:
- побудову нової гнучкої, варіативної моделі методичного сервісу, яка б оперативно і своєчасно реагувала на потреби суб’єктів педагогічної діяльності;
- проведення методичних заходів на основі компетентнісного підходу;
- забезпечення науково-методичного супроводу професійного розвитку педагогічних працівників в умовах глобалізації та відкритості інформаційного освітнього простору;
- створення умов для розвитку пошуково-творчої активності та дослідно-експериментальної діяльності педагогічних кадрів;
- утвердження нового професійного світогляду творчої активності педагогів.
- підвищення якості освіти шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання, упровадження компетентнісного підходу;
- оптимізація виховного простору навчального закладу, формування ціннісних орієнтирів;
- підвищення якості й ефективності сучасного уроку шляхом запровадження інноваційних технологій;
- підвищення ефективності освітньої діяльності шляхом запровадження ефективної системи моніторингу якості освітнього процесу;
- підвищення результативності участі учнів в інтелектуальних конкурсах.
Проведено педагогічні ради:
- «Аналіз проблем навчально- виховної діяльності та шляхи їх подолання з метою успішної адаптації учасників освітнього процесу в умовах часу».
- «Поєднання традиційних та новітніх технологій для успішної адаптації учасників освітнього процесу до вимог часу ».
- «Визначення основних проблем та суперечностей між учасниками освітнього процесу та пошук шляхів їх подолання».
- «Наступність в навчанні та вихованні як основа успішної адаптації для вимог часу».
Педагогічний колектив відповідально працював (результати в аналізі роботи)
Для успішної реалізації основних напрямів методичної роботи та її координування створено методичну раду школи на чолі з директором школи О.Р.Боровською. До складу ШМР увійшли заступники директора з навчально-виховної роботи та керівники шкільних методичних об’єднань, а саме: Павловська Ю.О., Тесленко О.М., Гордієнко Л.А., Яковлева Т.О., Кочетова Т.О. Іванова А.Ф. Петкова О.І., Лацко М.А., Волощук Т.Г., Шевцова І.А., Цуркан В.М., Нікончук Т.В., Кольцун І.М., Журавльова С.А., головною задачею якої було реалізація означеної проблеми протягом 2019/2020 навчального року.
Протягом року діяльність методичної ради здійснювалась у відповідності до спланованої структури методичної роботи з педагогічними кадрами, а саме:
- педагогічна рада;
- методична рада;
- психолого-педагогічний семінар;
- методичні, проблемні семінари;
- методичні об’єднання;
- творчі групи;
- Школа молодого вчителя;
- наставництво.
Найважливіше - психологічна готовність вчителя працювати у сучасних умовах. Цьому сприяло проведення семінарів та практикумів з психології, педагогічні наради, курси підвищення кваліфікації, освоєння нових технологій та їх з’єднання з традиційними, робота на принципах академічної доброчесності, сприянню формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти. У закладі застосовується методика та технології роботи з дітьми з особливими потребами. Протягом 3-х років працює інклюзивний клас. Здобувачам освіти та їх батькам надається можливість обрати умови та працювати за різними формами навчання: педагогічний патронаж, сімейна форма навчання та екстернат тощо.
З 2018 року школа бере участь у експерименті Всеукраїнського рівня «Впровадження інтегрованого курсу «Природничі науки».
Одним з пріоритетних напрямів - поліпшення якості та системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. У наступному році нам необхідно продовжити роботу щодо створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти. В цьому році ми вже використовували інструменти аналізу, контролю за якістю. Показники оцінювання навчальних досягнень за 2019-2020 навчальний рік такі:
Одним з показників роботи колективу є результати атестаційного періоду. Адміністрація школі у цьому році пройшла атестацію з колективом, показали директорам міста, атестаційній комісії відкриті засідання педагогічної ради «Поєднання традиційних та новітніх технологій для успішної адаптації учасників освітнього процесу до вимог часу». Атестація вчителів (педагогічні наради, групи, уроки) – серія відкритих уроків – ризикнули винести свою професійну роботу у наших умовах– усім дякую!
З метою реалізації основних положень концепції НУШ у 2019-2020 навчальному році було продовжено роботу з планами заходів, розроблених у 2017-2018 р.
Особливу внесок у співробітництво внесло дистанційне навчання:
- сумісна робота;
- впізнаність один одного;
- збільшення рівня можливостей;
- освоєння нових технологій;
- створення електронних журналів, щоденників тощо;
- взаємозв’язок з батьками заради спільної мети;
- детальне обговорення результатів цього періоду на МО предметників з директором школи;
- 23.06.2020р у місті на базі школи проведено методична гостинна з дистанційного навчання.
Особливе місце у комунікації зайняв сайт школи, який надав можливість створити свою платформу навчання. Велика вдячність Гордієнко Л.А., усьому колективу вчителів та батьків за удосконалення освітнього процесу
Вікном у світ ФБ є наша сторінка, яку талановито веде Яковлева Т.О., а саме, повідомлення з життя школи, основні досягнення наших вихованців.
У такому звіті важко показати всі аспекти досліджень, тому ми оприлюднюємо на сайті школи аналіз наших результатів більш детально.
Однією з пріоритетних задач у роботі ми ставимо формування комунікації у класному колективі.
Особливу увагу приділяємо класному керівнику як головному комунікатору у створенні умов для розвитку особистості дитини.
У сучасній виховній роботі увага приділяється на індивідуальний пошук зв’язку з дитиною, разом з тим особливості життя у класі та суспільстві примушують шукати шляхи взаємодії та партнерства.
Навчальний процес рясніє освітніми нитками, особливо підкреслю роль вчителя як законодавця відносин з учнями та з батьками.
В період переходу та роботи у дистанційному режимі головну роль виконували класні керівники, які стали диригентами усіх учасників освітнього процесу.
Основною роботою в колективі дітей є взаємоінтерес та повага. Час вимагає змін підходів в комунікації, вибір форм та методів. В позакласній роботі особливу увагу відводили підтримці успіху «Оскар», «Нагородження олімпіад» та інше.
У 2019-2020 навчальному році: Сформованість та ефективність системи виховної роботи школи залежить від стратегії розвитку та системи планування в цілому, використання сучасних підходів до організації освітнього процесу, з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, ефективності кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного росту педагогів, формування відносин партнерства та налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками та колегами.
План виховної роботи школи – є основним робочим документом, який визначає діяльність класних керівників, педагога-організатора, соціального педагога, вчителів та допомагає досягнути очікуваних результатів. Цей план є результатом аналізу виховної роботи школи у попередньому році та складається спільно з усіма учасниками освітнього процесу.
При складанні плану враховується Закон України «Про освіту», інші законодавчі акти та нормативні документи МОН, Департаменту освіти Одеської області, накази та рекомендації відділу освіти Чорноморської міської ради, ММК, Державні стандарти загальної середньої освіти, внутрішні накази та синхронізується з річним планом роботи школи. Це результат творчої роботи колективу школи, його бачення способів, пріоритетних напрямів отримання очікуваної позитивної результативності проведених заходів при ефективному інформаційному забезпеченні.
У 2019-20 навчальному році метою виховної роботи школи було:
- створення умов для успішної адаптації учасників освітнього процесу до вимог часу через взаємовідповідальне співробітництво та партнерство;
- об’єднання учасників освітнього процесу як основа успішного подолання суперечностей та пошук шляхів для творчої взаємодії;
- реалізація розвивальної спрямованості виховних заходів, поєднання традиційних і новітніх технологій у вихованні.
Завдання виховної роботи полягало у:
- формуванні в здобувачів освіти рис громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю;
- вихованні громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини та з повагою ставиться до традицій і культури інших народів, засуджуючи насильство та дискримінацію;
- вихованні у здобувачів освіти свідомого ставлення до свого особистого життя, здоров’я та здоров’я інших громадян, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я;
- створенні умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів через впровадження демократичної культури захисту прав дитини.
Пріоритети виховної роботи були спрямовані на:
- системний підхід до впровадження ідеї складання тристороннього Договору про співпрацю та партнерство між усіма учасниками освітнього простору;
- досягнення ефективності роботи школи щодо координації діагностико-профілактичної просвітницької роботи школи, сім’ї, суспільства, правоохоронних органів щодо захисту прав та свобод дитини, попередження правопорушень, бездоглядності проявів жорстокості та інших негативних проявів;
- забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, вивчення народних звичаїв, обрядів, виховання національної свідомості, якісна реалізація Концепції національно-патріотичного виховання.
Ця робота здійснюється завдяки обґрунтованій координації виховної роботи у школі взагалі:
- організації роботи класних керівників, яка цього року була спрямована на впровадження ідеї підписання тристороннього Договору про співпрацю та партнерство та шляхи досягнення його ефективності (адміністрація школи, ШМО класних керівників, керівник І.А.Шевцова);
- роботи педагогічного колективу щодо подальшого розвитку дитячого об’єднання ШТОРМ та розвитку учнівського самоврядування за програмою Школи громадянської партисипації «Усі в дії» (педагог-організатор Іванова К.В.);
- формуванню особистості громадянина України на підставі:
- обов’язкового виконання Договору про співпрацю та партнерство усіма учасниками освітнього процесу(координаційна рада по складанню Договору);
- формування самосвідомості, дотримання всіх норм, що забезпечують самозахист, оперативне реагування та повагу до всіх членів суспільства під час надзвичайних ситуацій (адміністрація, вчителі школи та батьківська спільнота);
- використання сучасних технологій, наприклад, предметних квестів
та заходів патріотичної спрямованості до Дня захисника України, до Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв голодомору 1921-23, 1946-47 р.р., Дня Соборності України, підготовка та проведення яких є вагомим щодо формування самосвідомості громадянина України (класні керівники Нікончук Т.В., Колохітерська О.Ю., Мерліч А.І., Марченко Н.Г., Гетманченко О.П., Угрин О.П., Кушнір Н.В., Шевцова І.А., Лацко М.А., Попова Н.С., Журавльова С.А., Островерхова Н.А., Петкова О.І., психолог школи Іванова А.Ф., вчитель предмету Основи здоров’я Кольцун І.М., вчитель ДПЮ Смаль М.В., педагог-організатор Іванова К.В.)
- військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») як системної форми національно-патріотичного виховання та важливого засобу громадської освіти, яка формує національно-патріотичну свідомість відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання (Смаль М.В.- координатор гри, ШМО вчителів української мови та літератури, керівник Петкова О.І., вчителів історії, керівник Островерхова Н.А.);
- Всеукраїнського фестивалю «Заради життя» як дієвої форми профілактичної та просвітницької роботи щодо пропаганди здорового та безпечного способу життя сучасного українця (Іванова А.Ф. – координатор з підготовки команд, класні керівники Угрин О.П., Шевцова І.А., вчитель ОТМ Бутенко Е.Г.);
- попередження вчинення протиправних дій учнями школи та розвиток соціальної активності (соціальний педагог Кушнір Н.В., психолог Іванова А.Ф. у співпраці з ювенальною привенцією);
- формування художньо-естетичної культури (керівники гуртків Кольцун І.М., Бутенко Е.Г. та класні керівники Іванова М.В.,
Міняйленко І.Ю., Куцевалова Л.В., Ковтун Н.В., Савицька В.В., Петкова О.І.,);
- забезпечення повноцінного фізичного розвитку школярів (Цуркан В.М., Загребельний А.П. та Смаль М.В.)
- формуванню загальнолюдських цінностей (весь колектив школи від директора до прибиральниць).
У наступному навчальному році ми ставимо за мету продовжити формування класних колективів, прагнучі доторкнутися до серця кожної дитини. Створення безпечного та комфортного середовища – наша мета.
На початку року ми приступили до створення системи шкільного аудиту через набір різних інструментів застосовуючи сучасні та традиційні методи контролю - відкритість, моніторинг, знання критеріїв, спостереження, реалізація компетентнісного підходу, самооцінювання та подібне.
Освітнє середовище
Одна з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне середовище.
Територія нашого закладу огороджена, розміщена в парковій зоні, поряд розташований стадіон «шкільний», дитяча спортивна школа, воркаут. Місцезнаходження дає можливості користуватися Приморським парком, інфраструктурою спортивної зони пляжу.
Приміщення закладу облаштовані з вимогами безпеки та виконання санітарно – гігієнічного режиму. Класні кімнати початкової школи відокремлені від приміщень для учнів старших класів.
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування. Туалетні кімнати облаштовані відокремленими кабінками з дверима. Але це потребує значних зусиль роботи технічного персоналу у зв’язку з старими системами водопостачання та каналізації. Під контролем адміністрації, міськво, батьків знаходиться харчоблок. Колектив чуйно реагує на зауваження дітей, батьків, учителів. Дітям початкової школи подобається їжа.
Для аналізу роботи та спільного реагування систематично проходять зустрічі батьківської ради, шкільного самоврядування «ШТОРМ».
Багато зусиль було зроблено на улаштування рекреації початкової школи (500 тис. грн) ремонт кімнат для переодягання у спортивному залі (майже 900 тис. грн). Ремонт фасаду, заміна радіаторів та мереж теплопостачання для створення необхідного теплового режиму. Щиро дякуємо місцевій владі та відділу освіти за фінансування поточного та капітального ремонту, забезпечення школи необхідними речами: миючими засобами, додержання санітарного режиму, вивозу сміття, тощо.
№ пп | Найменування заходів | Сума |
1 | Періодичні витання | 4884,00 |
2 | Бланки (документи про освіту) | 4633,00 |
3 | Канцтовари | 3952,00 |
4 | Фарба | 15383,80 |
5 | Дезінфікуючі засоби та засоби гігієни | 5069,47 |
6 | Миючі засоби | 6869,00 |
7 | Господарчі товари | 4728,73 |
8 | Протипожежне, рятувальне та захисне обладнання | 6744,00 |
9 | Освітлювальне обладнання | 5950,00 |
10 | Медикаменти | 2500,00 |
11 | Дидактика для НУШ субвенція НУШ міський бюджет НУШ | 19688,00 26624,50 |
12 | Меблі для НУШ субвенція НУШ міський бюджет НУШ | 42106,00 57886,36 |
13 | Меблі міського бюджету | 44786,00 |
14 | Комп’ютерне, мультимедійне обладнання субвенція НУШ міський бюджет НУШ субвенція інклюзія | 14524,80 42234,00 7732,80 |
15 | Послуги роботи (послуги охорони, банку, бактеріологічні посіви, психогляд педпрацівників,, послуги телефонного зв’язку, , інтернет, програмне забезпечення, вивіз ТПВ, дезінсекція, дератизація, перевірка димоходів та венканалів, атестація вентиляційних каналів, послуги по доставці підписних видань, перевірка лічильника водо та електропостачання, перевірка тепло лічильників, газов, гідравлічний іспит системи опалення, іспит вогнегасників, випробування пожежних кранів, перевірка заземлення, ремонт технологічного обладнання, вивіз негабаритного сміття, заправка та відновлення картриджів, утилізація ламп) | 350000,00 |
16 | Капітальний ремонт (перший поверх, коридор) | 524900,00 |
17 | Капітальний ремонт приміщень, роздягальнь спортивної зали | 925327,00 |
На наступний рік заплановано роботи по благоустрою території, ремонт фасаду, завершення капітального ремонту, вестибюлю та переходів у початковій школі (коридор), та поточний ремонт приміщень школи.
На жаль виділенні кошти на пожежну сигналізацію не використанні, що потребує пильної уваги до цього питання. Потребує значного покращення матеріально – технічна база спортивної зали, майстерень, шкільних кімнат та приміщень.
Для роботи та формування інформаційно- цифрової компетентності працює Wi-Fi.
Плідну роботу проводить бібліотека, забезпечення підручниками, організація бібліотечних уроків, виховання поваги до книги. У червні 2020 року була проведена інвентаризація всього бібліотечного фонду.
Особливу увагу протягом року колектив приділяв протидії булінгу, реалізації програми для роботи усієї школи – педагогів, батьків, учнів.
1. Налагоджено співробітництво школи з Ювенальною превенцією, ЦСССДМ, ССД для забезпечення прав свобод учасників навчально - виховного процесу та по попередженню негативних соціальних явищ у сім’ях учнів ; робота з цими службами проводиться за окремими планами, які двостороння, затверджуються на початку навчального року.
2. Надання соціальної підтримки дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.
а) Дітям з категорії сиріт та підопічних, яких у школі 10, своєчасно надається матеріальна допомога (співпраця з ССД, міськво, відділом виконкому у справах молоді та спорту, ЦСССДМ), діти та опікуни були залучені до усіх заходів, що проводились у місті та школі;
б) Протягом навчального року дітям даних категорії надається безкоштовно харчування.
в) Протягом навчального року систематично контролювалось утримання, виховання, стан здоров'я дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також виконання опікунами опікунських обов’язків.
г) Цього року через карантин діти не мали змогу оздоровитися в пришкільному таборі.
3 Організація харчування учнів.
У І семестрі 278 учням початкових класів було надано безкоштовне харчування у шкільній їдальні,
У ІІ семестрі 268 учням початкових класів було надано безкоштовне харчування у шкільній їдальні.
У старшій школі безкоштовно харчувалися 32 учні.
4.Організація відпочинку та оздоровлення учнів:
1. Цього року через карантин діти не мали змогу оздоровитися в пришкільному таборі.
Основним завданням по створенню освітнього середовища вважаємо створення комфортних умов для усіх учасників освітнього процесу на засадах доброчесності, поваги один до одного, співробітництва та взаємодії.
Головні помічники – батьки – вони ж головні судді
Працює батьківська рада на чолі з Хоменко І.І., надають допомогу, своєчасно проводяться зустрічі по всім питанням, взаємодіють у всіх напрямках: участь у святах, проведення зібрань у новій формі у класах, матеріальна підтримка ремонту.
Директорські зустрічі проводяться регулярно з батьками усієї школи з актуальних питань шкільного життя. Ініціативність та небайдужість – головні риси співробітництва. В умовах сьогодення намагаємося допомагати один одному, працюючи на добро нашим дітям.
Основа успіху у бідь-якій справі – команда, яка вміє вирішувати як глобальні задачі – створювати стратегії розвитку школи, так і питання кожного дня, адміністрація школи (директор Боровська О.Р., заступники з навчально – виховної роботи – Павловська Ю.О., Гордієнко Л.А., Тесленко О.М., Яковлєва Т.О., Кочетова О.О., заступник з адміністративно-господарської роботи Кочетова І.В.).
Вдосконалення команди однодумців, соратників, усіх учасників – наша мета.
За сумлінну співпрацю заради майбутнього наших дітей виражаю вдячність адміністрації, педагогічному та технічному колективу, батькам,здобувачам освіти, міській владі, відділу освіти, методичному кабінету, усім представникам громадських організацій.